مقایسه هیوندای آزرا و نیسان ماکسیما

ساخت وبلاگ
چکیده : مقایسه هیوندای آزرا و نیسان ماکسیماکمپانی : کمپانی نیسان موتورز ژاپن از بزرگ ترین خودرو ... با عنوان : مقایسه هیوندای آزرا و نیسان ماکسیما بخوانید :
مقایسه هیوندای آزرا و نیسان ماکسیما

کمپانی : 

کمپانی نیسان موتورز ژاپن از بزرگ ترین خودرو سازان جهان که درخشش این کمپانی بر اساس رشد پلکانی بوده و هیوندای کره جنوبی که از زیر مجموعه های جنرال موتورز آمریکاست . طراحی بدنه : طراحی آزرا بخاطر اختلاف در سال تولید مدرن و به روز تر از طراحی ماکسیما است . 
طراحی داخلی : استفاده از روش های نوین طراحی در داخل آزرا , آزرا را در طراحی داخلی بر ماکسیما برتری می بخشد. 
 

ایمنی : 


بر اساس تست های تصادف در موسسه IIHS آمریکا ، آزرا با برتری ایمنی در تصادف از جلو و همین طور از قسمت های جانبی خودرو از ماکسیما برتر است. 

روش آزمایش ، برخورد با سرعت ۶۴ کیلومتر در ساعت به جسم غیر قابل تغییر می باشد . 
این موسسسه با در نظر گرفتن سطح کیفی در ایمنی به موارد گوناگون می پردازد که آزرا را در سطح کلی : خوب و سبز و در ساختار خودرو بعد از تست : خوب سبز . ایمنی سر ، گردن و سینه : خوب سبز و پا و زانوی چپ و راست : ضعیف و نارنجی معرفی کرده است . 
و ماکسیما البته مدل موجود در ایران در سطح کلی : متوسط زرد . ساختار خودرو بعد از تصادف : متوسط زرد . سر ، گردن و سینه : خوب سبز . پا و زانوی چپ و راست : ضعیف و قرمز معرفی کرده است . 
 

ارگونومی : 

آزرا باز بخاطر سال تولید بالاتر از برتری محسوسی در ارگونومی برخوردارست . 

موتور : 

آزرا با موتور ۳/۳ لیتری در مقابل ماکسیما با موتور ۳ لیتری با تفاوت خروجی حدود ۲۰ اسب بخار و تورک بالاتر بخاطر ۳۰۰ سی سی حجم بیشتر و مدرن بودن موتور ، آزرا را با موتوری در سطحی بالاتر از ماکسیما قرار می دهد . 
گیربکس : 
گیبرکس در آزرا ۵ سرعته با قابلیت تعویض دستی و در ماکسیما ۴ سرعته اتومات و ۵ سرعته دستی می باشد که در حالت اتومات گیبرکس آزرا مدرن تر و برتر از ماکسیما است . 

ساسپنشن : 

آزرا دارای سیستم تعلیق برتری نسبت به ماکسیما خصوصا ً در قسمت عقب خودرو می باشد 

ترمز : 

ترمز گیری نیز در آزرا با توجه به ۲۰۰ کیلو اضافه وزن آن نسبت به ماکسیما برتری آزرا را در این سیستم نسبت به ماکسیما اعلام می کند . 

سیستم های پایداری : 
ماکسیما فاقد سیستم های پایداری می باشد اما در آزرا داشتن ESP از این لحاظ نیز آنرا بر ماکسیما برتری داده . 

تست درایو : 

در تمامی حالات رانندگی آزرا در سطحی بالاتر از ماکسیما قرار دارد ، احساس امنیت و ایمنی بیشتر در آزرا ، سالنی کم صدا و کم تنش تر از ماکسیما ، قابلیت های هندلینگی بالاتر در آزرا ، ارگونومی بیشتر و زیبائی ، مجموعا ً آزرا را متفاوت و برتر از ماکسیما نشان می دهد . تنها در ماکسیما با گیربکس دستی است که توان حرکتی بالاتر از آزرای اتومات را می توان داشت و شاهد افت در دنده های بالا و شیب های مخالف نبود و این تنها نقطه روشن ماکسیما در قیاس با آزراست که با توجه به اختلاف گیربکس کاملا ًطبیعیست .

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم فروردین ۱۳۹۲ساعت 22:31&nbsp توسط روابط عمومی و امور بین الملل مرکز   | 

هیوندای,ماکسیما,...
نویسنده : بازدید : 12 تاريخ : پنجشنبه 25 آبان 1396 ساعت: 17:56